Славия обърна Берое в мач с 5 гола

Славия
21:33, 14.08.2021

Отборът на Славия записа втора победа от началото на сезона. „Белите“ се наложиха с 3:2 у дома над Берое в мач от 4-ия кръг на българското футболно първенство.

Старозагорци на два пъти повеждаха в резултата, но в крайна сметка загубиха срещата, която се игра в София.

Ерсон Кукула даде преднина на „зелените“ още в 6-ата минута. За 1:1 се разписа Тони Тасев в 38-ата чрез дузпа за фаул, отсъден срещу самия него.

Омар Камара върна преднината на Берое малко след подновяването на мача в 48-ата минута. Равенството за 2:2 възстанови Радослав Кирилов в 59-ата, а крайното 3:2 оформи Калоян Кръстев, който бе точен за Славия в 72-ата минута.

След успеха Славия заема 3-о място във временното подреждане със 7 точки, колкото имат Черно море и Ботев Враца, но те са и с мач по-малко, докато Берое е на 6-ата позиция с 6 пункта.