Тийм и Зверев с успешен старт в Мелбърн, Монфис напусна със сълзи на очи

11:35, 08.02.2021
Чете се за: 01:02 мин.
Тенис
тийм зверев успешен старт мелбърн монфис напусна сълзи очи

Доминик Тийм, Александър Зверев се класираха за втория кръг на първия за годината турнир от Големия Шлем, Australian Open.

Шампионът от Us Open 2020 и финалист в Мелбърн от преди година Тийм отстрани Михаил Кукушкин (Казахстан) със 7:6(2), 6:2, 6:3 за 2:40 часа.

Австриецът имаше проблеми в първия сет, в изпусна аванс от 4:2 гейма, а при 6:5 Кукушкин сервираше за частта, като дори пропусна сетбол, а в последствие Тийм спечели тайбрека

Шестият в схемата Зверев, полуфиналист на "Мелбърн Парк" от миналия сезон, пък се справи с Маркос Гирон (САЩ) с 6:7(8), 7:6(5), 6:3, 6:2 след 2:42 часа на корта.

Германецът имаше много трудни първи два сета, в които американецът демонстрираше отлично движение по корта и дори успя да измъкне първия сет след тайбрек.

Зверев обаче спечели втората част, която отново се нуждаше от всички 13 гейма. В третия и четвъртия сет миналогодишния полуфиналист нямаше проблеми и комфортно стигна до победата с 3-1.

Шампионът в Мелбърн от 2014 година Стан Вавринка също започна започна успешно, надигравайки португалеца Пауло Соуза с 6:3, 6:2, 6:4 за 96 минути игра. Швейцарецът ще има за съперник Мартон Фучович от Унгария във втория кръг.

Четвъртфиналистът от предишните два сезона в Мелбърн Милош Раонич също спечели срещата си от първия кръг срещу аржентинеца Федерико Кория (Аржентина) с 6:3, 6:3, 6:2 за 95 минути.

Канадецът очаква във втория кръг Корентен Муте (Франция ), който елиминира представителя на домакините Джон Милман в страхотна петсетова битка с 6:4, 6:7(4), 3:6, 6:2, 6:3.

Десетият в схемата Гаел Монфис пък допусна изненадваща загуба от дебютанта в основната схема в "Мелбърн Парк" Емил Руусувуори с 6:3, 4:6, 5:7, 6:3, 3:6 след 3:46 часа на корта.

21-годишният финландец, 86-и в света, спаси 17 възможности за пробив на Монфис и постигна едва втората си победа в турнирите от Шлема. Във втория кръг той ще играе срещу испанеца Педро Мартинес, който се справи с японеца Йошихито Нишиока с 6:7(3), 6:1, 6:1, 6:1.