Министерството на транспорта в Гърция обмисля възобновяването на програмите за отстъпки, които са съществували преди първата карантина, за притежателите на месечни, двумесечни и шестмесечни неограничени пътни карти за обществен транспорт, съобщи в. „Катимерини“.
„Мислим, защото наблюдаваме и възхода на варианта Делта, да увеличим бързите тестове, да бъдем по-усърдни в почистването (на превозните средства) и да мотивираме пътниците да се ваксинират“, каза транспортният министър Костас Караманлис.
Запитан дали работниците в обществения транспорт ще бъдат изправени пред задължителна ваксинация, той подчерта, че най-доброто решение е убеждаването.
Заради стачка: Два круизни кораба с близо 8000 души на борда не акостираха на Санторини
Без вода са два туристически района на Халкидики, където почиват много българи
Опасения за стотици хиляди жертви при мощните земетресения във Венецуела
Тежко остава състоянието на жената, пострадала при катастрофата на АМ "Тракия"
Невиждани горещини в Западна Европа: Влакове спират, а училища отменят занятия (СНИМКИ)