Валентин Генчев и Диан Пампорджиев останаха далеч от медалите на европейското по вдигане на тежести в София

22:27, 14.02.2024
Чете се за: 01:42 мин.
валентин генчев диан пампорджиев останаха далеч медалите европейското вдигане тежести софия
Снимка: startphoto.bg

Българските щангисти Валентин Генчев и Диан Пампорджиев завършиха съответно на 8-о и 10-о място в категория до 67 кг при мъжете на европейското първенство по вдигане на тежести в София.

За съжаление, двамата родни представители останаха далеч от битката за медалите, като Генчев беше този, който се представи по-добре. Тежкоатлетът от Стара Загора приключи със 130 кг в изхвърлянето и 160 кг в изтласкването, за да събере двубой от 290 кг, който му отреди 8-ата позиция.

В същото време лекуващият травма в ръката Диан Пампорджиев се справи със 125 кг в първото движение и 153 кг във второто, с което зае 10-ото място в подреждането.

Европейски шампион стана арменеца Гор Сахакян, който започна със 140 кг в изхвърлянето, но след това в изтласкването още в първия си опит преодоля 171 кг, които му бяха напълно достатъчни за двубой от 311 кг и златния медал в състезанието.

Второто място остана за турчина Каан Кахриман с 310 кг (142 кг + 168 кг), а бронзът заслужи неговият сънародник Ферди Хардал с 304 кг (135 + 169 кг).

Гледайте европейското първенство по борба НА ЖИВО по БНТ 2, БНТ 3 и на bntsport.bg
След 12 години: Съд потвърди вината на Саркози за незаконно финансиране на предизборна кампания