Валентина Димитрова с 10-о място в спринта на световното по биатлон за девойки

11:25, 11.03.2023
Чете се за: 01:40 мин.
валентина димитрова спринта световното биатлон девойки

Българката Валентина Димитрова завърши на 10-а позиция в спринта на 7,5 км при девойките до 21 години по време на Световното първенство по биатлон за младежи и девойки в Шчучинск, Казахстан.

Родната състезателка повали всички 10 мишени и със стабилно ски бягане закономерно намери място сред най-добрите десет в днешния старт, което ѝ осигурява добри изходни позиции за утрешното преследване.

Бронзовата ни медалистка в същата дисциплина от европейското първенство за девойки преди по-малко от месец Лора Христова пък днес допусна две грешки и в крайна сметка финишира на 17-а позиция на изоставане от близо две минути спрямо победителката Селина Гротиан от Германия, която също повали 8 от 10-те мишени.

Последната българска представителка в днешния спринт Стефани Йолова пък се нареди 51-ва, след като направи общо три пропуска при посещенията си на огневия рубеж.

По този начин и трите ни биатлонистки заслужиха място в преследването утре (12 март), което стартира в 10.10 часа и ще може да го проследите по БНТ 3.

След разговор с Радев: Азербайджанският президент отново ще посети България