Варненска фирма започна производството на предпазни шлемове. Първите бройки са предназначени за хората на първа линия в битката срещу коронавируса. След това от фирмата ще изпълняват и поръчки, получени онлайн.
Фирмата на Никола Боев се занимава с различни дейности в областта на рекламата, сега обаче машините им правят предпазни шлемове.
Николай Боев: Впрегнахме капацитета на нашите колеги, повечето от които са инженери и създадохме сравнително бързо продукта.
Съботният ден бил посветен на изработката на прототипа, а след като моделът получил одобрение, от вчера целият екип участва в производството и вече са сглобени над 500 шлема. Когато станат 800, фирмата ще ги продаде на общината срещу символичната сума от 3,90 лв. за бройка. Вече са раздадени и единични бройки на лекари и полицаи.
Николай Боев: Първата голямата поръчка, която имаме, е за Община Варна - за хората на първа линия. Взели сме присърце инициативата и първите бройки ще бъдат за тях. Също така сме ги обявили онлайн.
Предпазният шлем е за многократна употреба, лек и удобен, може да се почиства с дезинфектант. Фирмата е готова да произвежда между 600 и 1000 бройки на ден.
Изкуственият интелект и матурите - вече могат да се анулират идентични работи
Ръководителят "Транспорт" на частния превозвач от катастрофата на "Челопешко шосе" пред БНТ
Колега на шофьора от автобус 119 пред БНТ: На това място редовно има гонки
Счупен гръбнак отложи делото срещу единия от обвиняемите за катастрофата с автобус на „Челопешко шосе“
Домакинството на "Евровизия": Кой ще бъде градът - домакин на песенния конкурс?