Екипажите на кораби, които се обработват в Пристанище Варна, не могат да напускат плавателните съдове от днес. Решението е на Областния кризисен щаб.
Мярката е срещу разпространението на коронавируса. Изпълнението и контролът се възлагат на Гранична полиция - Варна, МВР, Дирекция “Морска администрация” и на Държавно предприятие “Пристанищна инфраструктура”.
Моряк от екипажа може да напусне кораба само по медицинско предпискание или ако се налага оглед на корпуса на плавателния съд.
Васил Терзиев: София има нужда от по-високи собствени приходи и финансова децентрализация
Живот сред руините: Във Венецуела продължават да пристигат спасителни екипи