Йоханес Тингес Бьо спечели спринта в Хохфилцен, Анев с 22-о място

йоханес тингес бьо спечели спринта хохфилцен анев
17:03, 14.12.2018
Чете се за: 01:00 мин.
Биатлон

Норвежецът Йоханес Тингнес Бьо повтори представянето си от Поклюка и днес спечели спринта на 10 километра в Хохфилцен от Световната купа по биатлон за мъже с време 24.49.2. Бьо направи една грешка при втората стрелба, но въпреки това изпревари с 8.6 секунди французина Мартен Фуркад. Трети остана германецът Бенедикт Дол, също с чиста стрелба, на 10.2 секунди след победителя.

От българите най-предно класиране постигна Красимир Анев. Самоковецът завърши на 22-о място без грешки в стрелбата и изоставане на 1:15.6 минути. Димитър Герджиков е на 37-а позиция с един пропуск и изоставане от 1:39,4. Владимир Илиев е трети от българите и общо на 47-о място с три грешки при стрелбата и изоставане от 1:54.0, а Антон Синапов е на 81-о място с три пропуска и закъснение от 2:47.6 минути.

Съотборникът на Фуркад Антонен Гигона е на 4-о място днес с 25 секунди изоставане, докато другият германец- олимпийският шампион в спринта Арнд Пайфер, е на 5-о място с 27.9 секунди изоставане. И двамата стреляха без грешки, докато представителят на домакините от Австрия Юлиан Еберхард остана в топ 6 на 30 секунди и едно наказание.

Времето на пистата в Хохфилцен, както и трасето, бяха в брилантно състояние- студено със слънце, твърди и бързи писти и лек вятър. И дори с този лек вятър чистите стрелби бяха много като бройка.

Победителят натисна здраво атакувайки с мисълта всичко или нищо в последното завъртане, когато беше следван от Гигона на 25.9 секунди. Дол също опита атака, но успя единствено да се нареди на 3-ата позиция.

Начело в генералното класиране е Бьо с 216 точки, следван от Антонен Гигона със 162 и Симон Едер от Австрия със 150. От българите Красимир Анев заема 39-о място с 32 точки, следван от Антон Синапов, който се нарежда 46-и с 22 точки, Владимир Илиев е 59-и с 8 и Димитър Герджиков е на 61-а позиция с 4.

Още Биатлон

Националите по биатлон започнаха подготовка в Руполдинг
20:03, 16.06.2024
Българската федерация по биатлон и Рико Грос прекратиха сътрудничеството си
14:34, 15.05.2024
Чете се за: 01:07 мин.
Оле Далин е впечатлен от подкрепата на институциите у нас за кандидатура на България за домакинство на Зимни младежки олимпийски игри
18:14, 10.05.2024
Чете се за: 03:40 мин.
Рико Грос е новият старши треньор на националния отбор на България по биатлон
17:24, 10.05.2024
Чете се за: 02:25 мин.
Йоан Шамов четвърти с международна щафета на световното клубно за деца по биатлон
14:54, 13.04.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Благой Тодев спечели титлата в индивидуалната дисциплина при мъжете на Държавното първенство по биатлон
13:33, 25.03.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Владимир Илиев и Мария Здравкова триумфираха и в преследването на Държавното първенство по биатлон
16:18, 24.03.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Владимир Илиев и Мария Здравкова заслужиха титлите в спринта на Държавното първенство по биатлон
14:01, 23.03.2024
Йоханес Бьо си осигури малкия кристален глобус и в масовия старт след успех в Кенмор
09:46, 18.03.2024