Женските волейболни отбори на ЦСКА и Левски започнаха годината с победи

цска даде гейм казанлък финала волейболната купа българия жените
Снимка: ВК ЦСКА
10:34, 29.01.2023
Чете се за: 02:10 мин.

ЦСКА започна с категорична победа втория полусезон от волейболното ни първенство при жените Демакс Лига. Момичетата на Юлия Иванова и Тони Зетова не оставиха шанс на ДКС Варна при визитата в морската ни столица. „Червените“ ликуваха с 3:0 (25:18, 25:14, 25:18) и записаха шестия си успех от началото на сезона. Резултат, който ги върна на второто място в класирането, с две точки повече от Казанлък Волей.

Срещата във Варна премина под доминацията на нашите волейболистки. ЦСКА показа много добро ниво на игра в защита, като „червените“ рано взимаха преимущество в геймовете. Единствено в третата част домакините стояха по-близо в резултата, но в самия край на гейма ЦСКА отново повиши нивото и се поздрави с чистия успех.

В следващия кръг тимът ни приема Марица. Мачът е на 4 февруари от 16:00 часа в зала „Васил Симов“.

Успешен старт на годината записа дамският отбор на Левски. В зала "Левски София" състезателките на старши треньора Петър Шопов се наложиха с 3:0 (25:15, 25:19, 25:23) над Хектор.

Така "сините" записаха 5-а победа за сезона в първенството. Те имат и 3 загуби и заемат 4-ата позиция с 2 точки по-малко от третия Казанлък, на който имат визита на 3 февруари.

Левскарките спечелиха уверено първите 2 гейма срещу Хектор. В третата част гостенките дадоха по-голям отпор, но в крайна сметка тимът ни записа чиста победа в двубоя, който продължи 1 час.

МВР издирва 25-годишен мъж, последно забелязан на "Сурва"