Разкрита е схема за злоупотреба с лични данни, действала в София и Белово. Задържани са две адвокатки, използвали неправомерно данни на чужденци от Търговския регистър. Разплитането на измамата е започнало преди три месеца.
Личните данни са били използвани за изготвяне на фалшиви документи за прехвърляне на собственост. Подготвените документи са подадени в Агенцията по вписванията по интернет, чрез електронен подпис. Чрез измамата са подменени собствениците на пет фирми, които преди това са били на италиански и ирландски граждани.
След това от името на новите собственици, измамниците се опитали да продадат апетитни имоти от активите на дружествата в София, Пловдив, Банско. Засега от прокуратурата отказват подробности, за да не се попречи на разследването.
Прокуратурата обжалва мярката за неотклонение на бившия директор на 138-о училище
Мъжът, обвинен за унищожаването на 215 надгробни плочи на Централните софийски гробища, остава в ареста
Остават в ареста Габриела и Красимир, обвинени за жестоки убийства на животни
Засилен интерес: 2600 кандидати са се явили на конкурс за 400 места в "Гранична полиция"
"Мяра": Липсата на нов бюджет ще се отрази реално на жизнения стандарт у нас според над 60% от българите
Остават в ареста Габриела и Красимир, обвинени за жестоки убийства на животни