ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Спецакция “Телефонистите - 2”

bnt avatar logo от Зорница Илиева, Велико Търново
A+ A-
Чете се за: 00:28 мин.
У нас

18 души бяха задържани при спецакция на полицията в Горна Оряховица. Два квартала на града бяха блокирани, за да се извършат обиски.

спецакция телефонистите

18 души бяха задържани при спецакция на полицията в Горна Оряховица. Два квартала на града бяха блокирани, за да се извършат обиски.

Претърсени са 41 къщи. Иззети са голямо количество GSM апарати и SIM карти. В акцията са участвали 190 полицаи от Велико Търново и областта. Това е най-масираната операция, провеждана някога във региона. Според жителите на Горна Оряховица, телефонните измами в града са се превърнали в занаят и професия. Операцията е свързана с проведената през юни акция “Телефонистите”.

Живко Коцев - директор на ОД на МВР - В. Търново:
"Към момента са задържани 18 лица, които са криминално проявени, регистрирани, осъждани са за такива престъпления. Установяваме, че един от телефоните е предмет на престъпление - грабеж, извършен миналия месец. извършен миналия месец. В един автомобил е намерена и полицейска палка, чийто произход също предстои да се изяснява."

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?