Общинският съвет на Велинград вкара в регулация ромския квартал на село Драгиново. Така хората ще могат да узаконят къщите си, в които живеят години наред. До момента 600 души ползваха нелегално ток и вода и дори нямаха законни адреси, защото живеят...
Общинският съвет на Велинград вкара в регулация ромския квартал на село Драгиново. Така хората ще могат да узаконят къщите си, в които живеят години наред. До момента 600 души ползваха нелегално ток и вода и дори нямаха законни адреси, защото живеят извън регулацията на селото.
След 40 години чакане, квартал „Водениците” вече официално става част от велинградското село Драгиново. Решението, макар и закъсняло, дава възможност да бъдат разгледани постъпилите вече молби за закупуване на къщи и терени в района. До момента това беше невъзможно, защото постройките бяха извън регулация.
"Къщите остават без захранване, без вода, без ток, тъй като нямат документи за собственост. Хората не могат да си изкарват лични карти и идват при нас да се оплакват", обясни Бисер Маджиров – кмет на село Драгиново.
Хората очакват проблемите им с издаването на личните документи вече да се разрешат. Досега реално те нямаха законни адреси. Затова на всички лични карти местоживеенето е записано като „извън регулация“. От електроразпределителното дружество също отказваха да ги включват към мрежата.
Жителите на махалата вече официално могат да станат абонати на електроразпределителното дружество. А от началото на следващата година всеки, който има желание и възможност, ще може да закупи парцел и построи къща или да узакони сега съществуваща в квартал „Водениците” сграда.
Банско събира световния елит на дигиталните номади и засилва туризма извън сезона
16-годишен пострада при челен сблъсък между две електрически тротинетки край Несебър
Бургас затяга мерките срещу пожари: проверки, санкции и засилен контрол в рисковите райони
Тир се блъсна в мантинелата на АМ “Тракия” и се озова в канавка край Карнобат
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си