Серия от двустранни срещи се провеждат и в този момент в Турция, където тече вторият ден от срещата на върха на 20-те най-развити държави.
Владимир Путин: "Трагичните събития в Париж показват, че трябва да се обединим в борбата срещу злото, нещо, което трябваше да направим много отдавна".
Дейвид Камерън - премиер на Великобритания: "Срещаме се след отвратителните атаки в Париж и е ясно, че трябва да работим заедно срещу Ислямска държава, която е заплаха за нас, заплаха за Русия, заплаха за целия свят".След разговорите съветникът на Владимир Путин по външните въпроси - Юрий Ушаков заяви, че двамата лидери имат общи стратегически цели, но остават различията в тактиката, която трябва да се използва за елиминиране на Ислямска държава. Ключови двустранните срещи предстоят днес и между американския президент Барак Обама и краля на Саудитска Арабия Салман. Среща с крал Салман има и руският държавен глава Владимир Путин. Шокът от терора в Париж, заедно с предшестващите го атентати в Ливан и Турция, както и катастрофата на руския самолет в Египет показва, че Ислямска държава вече е станала достатъчно дръзка, за да атакува редица мишени извън контролираните от нея територии в Ирак и Сирия. И докато Барак Обама определи нападенията във Франция като акт на война, той остава твърд в позицията си против сухопътна американска операция в Сирия. Русия и Саудитска Арабия са другите ключови играчи в сирийския конфликт. Русия започна военновъздушна операция в Сирия, но мишените целят предимно засилване на позициите на президента Башар Асад. Рияд пък е обвиняван, че е един от основните донори за дейността на джихадистите от Ислямска държава. Срещата на върха на Г-20 продължава и в този момент, а на обяд световните лидери ще запазят минута мълчание в памет на жертвите на терора.