За пети път информационният център на Европейския съюз организира ден за здравословно хранене и готвене с деца. На 24 януари в Арена Армеец стотици деца ще готвят заедно с първокласни готвачи здравословни сандвичи и десерти, ще научат защо не трябва да прекаляват с чипсовете и бонбоните.
Готварски шапки ще сложат и нашите колеги Аделина Радева и Марта Вачкова. Днес експерти в храненето обясниха нуждата от разширяването на подобни образователни инициативи, тъй като тенденцията с нездравословното хранене и затлъстяването при децата продължава да е лоша.
Нашите данни са съизмерими с Италия, с Англия. Храненето е една от най-важните мерки и в усилията да се намали риска от сърдечносъдови болести, рак, диабет тип 2, остеопороза - обясниха експерти.
Сергей Игнатов обяви за "фалшива новина" твърденията, че ще се учи украински език в българските училища
Андрей Гюров: Правителството устоява на атаки, които звучат като част от кампанията
Георги Клисурски: Служебното правителство е готово, в зависимост от развитието на ситуацията в Близкия изток, да предприеме допълнителни мерки
Емил Дечев за случая "Петрохан-Околчица": "Тук големият отсъстващ е българската прокуратура"
Кризисен щаб за наблюдение и контрол на цените на стоките и горивата създаде служебният кабинет