ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Проблеми с ледохода по Дунав

bnt avatar logo от Маргарита Иванова, Силистра
A+ A-
Чете се за: 00:22 мин.
У нас

Ледовете по замръзналия Дунав при Силистра се раздвижиха в ранния следобед. По средата на реката тръгна ледоход, който продължи около 2 часа.

проблеми ледохода дунав
Ледовете по замръзналия Дунав при Силистра се раздвижиха в ранния следобед. По средата на реката тръгна ледоход, който продължи около 2 часа.

Опасност за плавателните съдове и пристанищните съоръжения няма, тъй като те са заседнали в крайбрежния лед. Тонове ледена маса се придвижиха надолу по течението и навлязоха в единия от речните ръкави на румънска територия, който досега не беше замръзнал.

Около 16 часа нивото при Силистра се повиши до 660 см, но след като ледените блокове се придвижиха надолу, спадна с 11 см. Румънски хеликоптер днес кръжеше в района на Силистра и съседния румънски град Кълъраш. От машината бяха спуснати продукти на бедстващите в ледовете кораби.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?