ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Великден в Рилския манастир

bnt avatar logo от Антон Чавдаров
A+ A-
Чете се за: 00:51 мин.
У нас

Хиляди отпразнуваха днешния празник в Рилския манастир. Хора от всички краища на света се събраха в Рилската обител, за да се помолят за здраве и благоденствие.

великден рилския манастир

Хиляди отпразнуваха днешния празник в Рилския манастир. Хора от всички краища на света се събраха в Рилската обител, за да се помолят за здраве и благоденствие.

Още от ранна утрин в Рилския манастир заприиждаха хиляди туристи. Те се присъединиха към онези, които посрещнаха Великден в манастира.

Жена: - Спахме тука, беше жестока килия. Невероятно, защото представяхме си, че е килия, а то не беше килия. Беше много хубаво, един хубав свод, с едни звездички по свода.

Навръх Великден миряните си пожелаха преди всичко здраве и повече човещина в сърцата на всички хора.

Жена: - Великден е голям празник, голяма светлина хвърля в душите на хората.

Жена: - Ден на надеждата, това, което ни окриля в живота.

Мъж: - 24 години на този ден винаги с децата, с внуците идваме, защото християнството е религия, която учи на много добродетели и за мен християнското семейство е над всичко.

Жена: - Имаме бебе, искаме да го кръстим Йоана. Всъщност моето семейство цялото е кръстено тук, сестра ми, голямата ми дъщеря и в момента малката, която е кръстена на Св. Иван Рилски.

Наред с хилядите българи, в Рилския манастир Великден отпразнуваха и десетки чужденци. Всички те останаха очаровани от атмосферата в Светата
обител.

Жена: - Мястото е смайващо. Прекрасно! Заобичах този манастир.

Жена: - Не знам как да го опиша просто, тук е толкова спокойно, чувствам се прекрасно.

На тръгване от манастира всички хора признаваха, че се чувстват успокоени и душевно разтоварени. Определяха Рилския манастир като едно от местата, където най-добре се чувства духът на Великден.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?