Три години след парламентарните избори и една година преди предстоящите в "Денят започва" на БНТ математикът проф. Михаил Константинов и социологът Кольо Колев дадоха оценка на политическата ситуация в страната, дискутираха промените в изборните закони и лобизма в законодателството ни.
Според Кольо Колев на политическата сцена се появяват много нови партии, но все още липсва партията на умерения прогрес в рамките на здравия разум - тази на разумното управление, а не на политиката на парче и неясните коалиции.
Михаил Константинов пък заяви, че България се нуждае от политически балансьор като в Германия. Опитите на ДПС да стане такъв не са се приели от обществото заради етническия й произход. Нуждаем се и от стабилна десница, твърди също професорът.
Вижте видеото.
Преди вота: Мобилно приложение в помощ на СИК-овете при попълването на изборните протоколи
Надежда Нейнски пред външните министри: България подкрепя всички усилия за отваряне на Ормузкия проток
В битка с купения вот: Премиерът обяви рекорден брой разследвания и конфискувани над половин милион евро
Срещу повишаването на цените: Президентът се среща с министрите на туризма и земеделието
Историческа мисия до Луната: НАСА изпрати първия пилотиран полет след повече от половин век
С близо 6 промила и кокаин зад волана: Съдът остави в ареста мъжа, причинил катастрофа на АМ "Струма"