До няколко дни Върховният касационен съд ще обяви окончателната присъда на единствения подсъдим за жестокото убийство на 28-годишната Яна Кръстева в Борисовата градина Николай Русинов-Чеци. Вече пет години процесът се точи по инстанциите.
Софийският апелативен съд замени доживотната присъда за убийството на Яна с 19 години затвор. Част от мотивите на магистратите са, че наказанието се налага с цел да въздейства за поправяне и превъзпитание, а не с цел мъст и затова, макар болката и мъката на родителите наказанието на подсъдимия не следва да е разплата и отмъщение за стореното от него. Пред БНТ родителите на Яна заявиха, че ще се борят докрай за най-тежкото наказание.
Явор Кръстев, баща на убитата Яна Кръстева: Процесът искам да приключи с една справедлива присъда. Тежка, но справедлива. Нека ако някъде го види това убиецът нещо да му отвори там в главата, да знае какво е направил и къде е докарал това невинно дете на два метра под земята. Ако го види убиецът това да знае, че това го чака, ако го пуснат. Ще дам мило и драго, но няма да го оставя.
ОЩЕ ПО ТЕМАТА ГЛЕДАЙТЕ УТРЕ СУТРИН В "ДЕНЯТ ЗАПОЧВА"
Министърът на транспорта очаква нова заповед от АПИ за ограничанията за спирането на тежкотоварния трафик
Над 260 пострадали от наводненията домакинства са получили финансова помощ от социалното министерство
Окръжната прокуратура в Русе поиска арест за петима от участниците в групите, свързани с разбитата лаборатория за фентанил
Пожарът на „Тракия“: Екипи продължават да следят, за да не се разпространява огънят