Студенти по медицина в Пловдив показаха на децата, че не е толкова страшно да се ходи на лекар.
Това стана чрез игри и забавления в рамките на кампанията "Болница за плюшени мечета". Инициативата се провежда за шеста поредна година и е организирана от Асоциацията на студентите медици в Пловдив. Идеята е децата да не изпитват страх към хората с бели престилки.
Студентите им показаха, че посещението при лекаря, стоматолога и фармацевта не са толкова страшни, както и че болестта е нормална част от живота и те не трябва да се страхуват да я преодолеят. Болницата за плюшени мечета се провежда и в много други страни, сред които Германия, Австрия, Италия и Франция.
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
Трагедията на АМ "Тракия" със загиналите деца и бащата на едното от тях продължава да поражда въпроси за причините
Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°
100 животни бяха спасени от голям пожар в стопански двор в асеновградското село Червен (СНИМКИ)