ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Дискусия за България и Западните Балкани събра политици и организации в София

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:36 мин.
У нас

Дискусия на тема „България и евроатлантическата перспектива пред Западните Балкани " събра в София политици и представители на обществени организации. Според тях поканата към Северна Македония за член на НАТО е голям пробив, в който важна роля има и България.

Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време -:-
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

      Евродепутатът Андрей Ковачев се включи в дискусията по "Скайп" заради закъснение на полета му. Той заяви, че България дълго чака Македония да признае общата ни история, но според политиците там, обществото в западната ни съседка още не е пораснало за това. Андрей Ковачев обаче е категоричен, че истината е важна, за да вървим към европейската интеграция.

      Председателят на комисията по външна политика Джема Грозданова напомни, че отваряне на пътя на Северна Македония към Европейския съюз е едно от най-големите постижения на българското европредседателство. Но тя предупреди, че за всички кандидат-членки за Евросъюза, най-важна е волята на хората в тях.

      Джема Грозданова - председател на парламентарната Комисия по външна политика: Колкото и Европейския съюз да иска тези държави да бъдат членове на Евроатлантическите структури, това в крайна сметка зависи най-вече от самите страни. От желанието им, от това дали ще изпълнят критериите. Колкото и ние да помагаме и да искаме , зависи от общественото мнение в тези държави.

      Според участниците в дискусията разширяването на Европейския съюз ще зависи преди всичко от бъдещия Европарламент и новите лидери на Европа.

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?