ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Кмет и крупни бизнесмени бяха арестувани в Италия за връзки с мафията

bnt avatar logo от БГНЕС
A+ A-
Чете се за: 00:13 мин.
По света

Италианската полиция задържа 18 души по подозрение за участие в мафиотската групировка Ндрангета в област Калабрия в южната част на страната, съобщи вестник "Република". Всички задържани са членове на престъпния клан Алваро ди Синополи, като сред тях са Франческо Роси, кмет на община Делиануова, област Калабрия и двама предприемачи. Освен във връзки с мафията, те са обвинени и за изнудване и измама.

кмет крупни бизнесмени бяха арестувани италия връзки мафията

Операцията е по разпореждане на местната власт в борбата срещу мафията, която е разкрила престъпната дейност на клана и действията му за проникване в социално-икономическата структура на провинция Реджо, Калабрия.

Ндрангета, традиционно действаща в южната италианска област Калабрия, се счита за най-могъщата тайна организация в Италия. Тя контролира бизнеса с трафик на наркотици, включително обезпечаването на канали за доставка на кокаин в Европа от Южна Америка.

Свързани статии:

Арестувани босове на Ндрагета
Арестувани босове на Ндрагета
Италианската полиция арестува босове от калабрийскита мафия....
Чете се за: 00:29 мин.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?