Лудогорец на крачка от влизане в групите на Шампионската лига

Лудогорец взе добра преднина от два чисти гола срещу Виктория Пилзен в плейофния кръг на Шампионската лига.

лудогорец крачка влизане групите шампионската лига
00:29, 18.08.2016
Чете се за: 00:35 мин.
У нас

Реваншът е на 23 август, а днес головете вкараха Козмин Моци от дузпа и Върджил Мисиджан.

В 51-ата минута съдията Клатенбърг отсъди дузпа за лудогорци, след като капитанът на гостите Роман Хубник повали с ръце вклинилия се до аутлинията Джонатан Кафу. Козмин Моци не остави шанс на вратаря Козачик и откри резултата.

В 64-ата минута домакините удвоиха преднината си с попадение на Мисиджан. Холандското крило се вклини между двамата централни защитници, овладя пас на Марселиньо и от границата на засадата сам срещу вратаря Козачик не сбърка. След втория гол чехите вдигнаха оборотите и натиснаха, като пред вратата на Стоянов имаше доста ситуации. Копич, Коваржик, резервата Кръменчик и левият бранител Матею имаха възможност да се разпишат.

В 84-ата минута Кешерю пропусна да реши всичко, след като получи идеално центриране от Натаниел от ляво, но ударът му с глава от 6-7 метра, непокрит, излезе в аут. Накрая и лудогорци имаха шанса да стигнат до трети гол, но Кешерю и Кишада не бяха концентрирани в заключителния удар.