191 камери вече ще се грижат за наблюдението на новоремонтираната сграда на Централна гара в София. Специални устройства ще осигуряват безопасността на пътниците 24 часа в денонощието по последни европейски стандарти. Централната гара е в ремонт от 2...
191 камери вече ще се грижат за наблюдението на новоремонтираната сграда на Централна гара в София. Специални устройства ще осигуряват безопасността на пътниците 24 часа в денонощието по последни европейски стандарти.
Централната гара е в ремонт от 2 години и половина и сградата й вече се е превърнала в модерна, енерго-ефективна и сигурна за хората. Още със слизането от влака пътникът вече ще се вижда на контролните монитори в Центъра за видеонаблюдение.
На възлови места са поставени т.нар. паник бутони, които пътниците ще могат да използват при опасност от инциденти.
Операторът ще може да насочва камера към мястото на инцидента и да се обажда на полицията или бърза помощ. Стойността на проекта е 67 милиона лева.
Сградата на Централна гара е открита през 1974 г. Тогава през нея са минавали 2 пъти повече пътници от сега. След ремонта тя ще поема същия поток, но при много по-комфортни условия. Модерната вентилационна система и изолиращите стъкла ще осигуряват постоянна температура. А слънчевите панели ще пестят електричество. Очаква се откриването на обновената Централна гара да стане преди Великден.
Четирима непълнолетни са обвинени за нападение над 72-годишен мъж в Стара Загора
СПЕЦИАЛНО: Схема за фалшиви гръцки шофьорски книжки работи от години в Кюстендилско
Заради ремонти временно е променено движението по АМ „Тракия“ в областите Стара Загора и Сливен
Един човек е тежко пострадал, още четирима са ранени след катастрофа на пътя Русе - Шумен
Иван Шишков за пътната инфраструктура: На картата на България липсват много пътни трасета
СПЕЦИАЛНО: Схема за фалшиви гръцки шофьорски книжки работи от години в Кюстендилско