Изтича срокът, който министър-председателят Бойко Борисов даде на здравното министерство за анализ на състоянието на общинските лечебни заведения. Ресорният министър Кирил Ананиев трябва да представи конкретни мерки за решаване на проблемите в тях.
Вчера премиерът се запозна с финансовия недостиг в общинските болници и с недостатъчните възнаграждения на медицинските им специалисти. Той обясни, че правителството ще търси възможност за дотация на лечебните заведения със финансови проблеми и обеща, че в неговия мандат няма да се закриват болници. До обед предстои нова среща между премиера, министъра на здравеопазването и Сдружението на общинските болници у нас.
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
Двете деца, пострадали в катастрофа в Горна Оряховица, вече са извън реанимация
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите