Ромските бараки в района на околовръстното шосе в София са проблем, с който институциите се борят от близо 10 години. 15 незаконни постройки в столичния район „Младост“ получиха предписания за доброволно премахване. Най-често, няколко месеца след премахването, незаконните жилища изникват отново. Днешната акция е след сигнали на граждани заради купищата боклук около нерегламентираното селище.
Ако до две седмици незаконните постройки по поречието на р. Кална не бъдат премахнати, от полицията ще го направят принудително.
Ромските преселници най-често се установяват около река, правят си подслони от изоставени строителни материални и живеят така, докато не ги изгонят. Пунктовете за вторични суровини в близост, също са фактор при избора на място, защото тези хора се препитават като обикалят по контейнерите и предават отпадъци. След като убежищата им бъдат премахнати, те ще се върнат в Кюстендил. Опитът обаче показва, че още напролет ще се върнат...
Теренът около р. Кална е общински. Граждани вече няколко пъти сигнализират за оформилото се гето на метри от околовръстното шосе между кварталите Младост и Горубляне.
арх. Румен Русев, кмет на р-н "Младост": Излет може би си правят покрай р. Кална и за съжаление остават за по-дълго и замърсяват околността и природата.
След демонтажа на постройките, районът ще бъде почистен.
Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
Ниски изкупни цени и високи разходи: Черешопроизводители в Кюстендил с труден сезон
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите