Снимки в социалната мрежа Фейсбук показаха близо 100 изоставени коне в Осоговската планина като новината беше разпространена мигновенно. 70 от тях са загинали, а 30 са живи, но в лошо състояние. Две от момичета, които помогнали, Елица Димитрова и Ивона Георгиева се организират заедно с други доброволци и Планинската спасителна служба град Кюстендил, за да се качат и да видят какво е състоянието на конете, изоставени в планината. Момичетата споделиха, че трябва да им се качи храна, но за момента няма как да се свалят, защото са много слаби и няма да издържат, а снегът е доста дебел. По непотвърдена информация конете са там от около 1 месец.
Пред БНТ момичетата съобщиха, че собственикът на конете е уведомен няколко пъти за тях. Вече са задействани и други институции за случая като предстои Българска агенция по безопасност на храните да провери чиповете на конете.
Достъпът до планината е много труден и единственото придвижване е с моторни шейни.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите