Лодката на двамата изчезнали рибари от Дуранкулак е открита на около 2,5 км от брега, оплетена в мрежи, съобщиха от община Шабла, пише агенция "Фокус" Екип водолази на Военноморските сили са огледали района, но от двамата мъже - на 49 и 28 години, досега няма следа.
Лодката е намерена вчера около обяд от местни рибари, които продължили издирването на колегите си. Днес водолази от военноморските сили обследваха района, където двамата хвърлили мрежите си преди да изчезнат.
До плавателния съд е намерен откъснат двигателят му. Двамата рибари са в неизвестност от 19 декември, когато около обяд влезли в морето, за да извадят рибарските мрежи. След сигнала за изчезването им в издирвателната акция се включиха катери, хеликоптер, местни рибари.
"Носим си белезите, животът може да бъде различен": Една от три жени е жертва на насилие
Двама полицаи от МВР - София бяха отличени за проявена смелост при пожар в автобусен гараж
Поредна трагедия на пътя: Загина семейство, от АПИ заявиха, че второкласният път е в добро състояние