Лидерът на БСП Корнелия Нинова поиска в писмо до специализираната прокуратура публично оповестяване на списъка на политиците и причините, по които са получавали финансиране от КТБ.
В писмото се цитират констатациите в документа за модела КТБ. Нинова посочи, че КТБ е огледало на целия преход със съответните икономически и политически интереси и задкулисни обвързаности.
Корнелия Нинова, председател на БСП за България: Смятаме, че с това разследване и с връщането на чувството за справедливост можем да сложим край не само на модела КТБ, както този документ е озаглавен, а и на модела на прехода, на политиката на прехода, правена по този начин - задкулисно, в личен интерес, за пари, обвързаности, особено на политическата класа. Ето защо имаме нужда и ние, и обществото от пълна прозрачност. Нека този списък на политиците да бъде оповестен публично.
МВнР: Настояваме Ива Михаилова да получи достъп до навременна и адекватна медицинска грижа
Европейския път на Молдова обсъдиха по телефона премиерът Радев и молдовският му колега Тофан
Председателят на Сметната палата Димитър Главчев проверява служебния премиер Димитър Главчев?
Гонка с полицията в столичния квартал "Борово", задържан е мъж, у когото са намерени 460 000 евро
Рекорден износ на ток: Парковете с батерии правят България лидер на пазара
И след медицинско заключение: Пак отказаха на Ива Михайлова да се лекува в България