ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Няколко силни земетресения разлюляха югоизточната част на Албания

Чете се за: 00:20 мин.
По света

В рамките на два часа са регистрирани най-малко шест труса, като първият от тях е бил с магнитуд от 5,3 по скалата Рихтер. Петима души са пострадали, а десетки къщи са получили материални щети.

Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност 0:00
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

      Около 6:30 ч. тази сутрин силно земетресение събужда жителите на Корча - на около 180 км. от албанската столица Тирана. Последват още поне пет вторични труса. Земетресението е усетено и в съседна Северна Македония.

      Няколко души са пострадали от паднали предмети и рухнали стени. Около 100 къщи са частично разрушени. Повечето от тях, обаче, са необитаеми, което обяснява и малкия брой ранени хора.

      Жителите на засегнатия район, сред които и село Флок, са настанени в палатки, раздадени са им и храна и вода.

      Албания се намира в силно сеизмична зона, но по-голямата част от трусовете обикновено не се усещат от хората.

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?