Това стана ясно по време на брифинг на прокуратурата. Проверката на Върховната административна прокуратура се отнася за незаконно надстрояване и действия, които нарушават разрешението за строеж.
Прокуратурата е възложила на Дирекцията за национален строителен контрол и компетентните органи в общините да извършат проверка. Тя обхваща общините София, Пловдив, Варна, Бургас и Русе. До момента са установени около 220 жилищни сгради от трета категория с извършвано надстрояване и около 120 жилищни сгради от четвърта категория. Заместник-главния прокурор Ася Петрова каза, че се наблюдава известно бездействие от контролната дирекция в Столичната община. Затова са депозирани предложения до общината да се извършват ежеседмични проверки дали се спазва Закона за устройство на териториите.
Ася Петрова, заместник-главен прокурор: "И е важно да уточним, че незаконен строеж, в случая незаконни надстройки са само случаите на съществено отклонение от параметрите, които са визирани в разрешителното за строеж. Тук масовите остъклявания на тераси, каквито случаи се визират в медийни публикации, не е предмет на нашата проверка."
КТ „Подкрепа“ призовава президента да наложи вето на Закона за държавния бюджет
Атанас Русев по случая "Петрохан": Групата около Ивайло Калушев е била подготвена за усвояването на средства по ПВУ
Автоексперт: Техническа неизправност или разсейване на водача са най-вероятните причини за катастрофата на "Цариградско шосе"
Откриха оловен печат на цар Симеон в манастира на Георги Синкел край Велики Преслав
Транспортират с въздушна линейка дете, пострадало с тротинетка в Лясковец
Огненият ад във Франция и Испания: Колко бързо се евакуират десетки хиляди хора