Няма опасност за сигурността на хората, които живеят в близост до бежанските центрове в София. В това увери кметът Йорданка Фандъкова. Според столичният градоначалник полицията и аварийното звено към Столичната община имат готовност да реагират при...
Няма опасност за сигурността на хората, които живеят в близост до бежанските центрове в София. В това увери кметът Йорданка Фандъкова. Според столичният градоначалник полицията и аварийното звено към Столичната община имат готовност да реагират при възникване на напрежение в някой от лагерите.
Днес обстановката около бежанските центрове в София беше спокойна. Полицейски патрули има и в трите лагера, намиращи се на територията на Столичната община - във "Военна рампа", "Враждебна" и "Овча купел". Униформени следят за реда и в централната градска част, където се събират повече мигранти. Аварийно-спасителното звено към Столичната община обхожда проблемните места и следи за реда и чрез видеонаблюдение. За да бъдат по- спокойни жителите в "Овча купел", Йорданка Фандъкова е поискала младите мъже да бъдат преместени.
Йорданка Фандъкова, кмет на София: "По мое настояване и с решение на агенцията по бежанци бяха изтеглени непридружените младежи, предимно от афганистански произход, от Овча купел и са настанени във "Военна рампа", така че основно там са настанени бежанците с афганистански произход. В Овча купел има само деца непридружени и семейства, предимно сирийски бежанци.
Кметът Фандъкова заяви още, че всички мигранти, които нарушават правилата, трябва да бъдат санкционирани. Добави още, че е в постоянна връзка с полицията и охранителните звена, които имат готовност да реагират при възникване на бунт. София все още няма заместник-кмет по сигурността, като лично Йорданка Фандъкова отговаря за дейността на дирекцията.
Банско събира световния елит на дигиталните номади и засилва туризма извън сезона
16-годишен пострада при челен сблъсък между две електрически тротинетки край Несебър
Бургас затяга мерките срещу пожари: проверки, санкции и засилен контрол в рисковите райони
Тир се блъсна в мантинелата на АМ “Тракия” и се озова в канавка край Карнобат
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си