Без аварии по електропреносната мрежа сме посрещнали новата година, съобщиха от Електроенергийния системен оператор. Поради сравнително високите среднодневни температури няма регистрирано рекордно потребление.
Най-голямата консумация на ток в последния ден на миналата година е измерено в 18.00 часа - над 6 400 мегавата.
Пиковото потребление на 1 януари е регистрирано в 19.00 ч., но с близо 1 000 мегавата по ниско от предходния ден - 5 200 мегавата.
Общата произведена електроенергия днес е над 5 700 мегавата на час.
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Безводието в страната: Работна среща в Министерския съвет обсъжда проблема