На 17 декември се очаква движението на пътя Пловдив-Асеновград да бъде преместено по новото платно и да се започне работа по старото. Това стана ясно по време на инспекцията на областния управител Здравко Димитров на пътя, който се ремонтира. В момента работници полагат изравнителен и усилващ 6 см. пласт биндер асфалт. Инж. Паун Иванов от фирмата изпълнител обясни, че този слой е необходим, за да се повиши здравината и издръжливостта на настилката.
Обектът се изпълнява с единствената в България асфалтополагаща машина, чиято работна площ на полагащата дъска е 12.5 метра и позволява трасето да се асфалтира едновременно. По този начин се избягват надлъжните фуги и се постига изключително добро качество на настилката. Очаква се полагането на биндер настилката по новото трасе при добро време да приключи до седмица след което ще бъде направена нова организация на движението, за да се започне рехабилитацията на старото трасе.
Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
Ниски изкупни цени и високи разходи: Черешопроизводители в Кюстендил с труден сезон
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите