Родители на деца с увреждания излизат на пореден национален протест в София. Под надслов „Системата убива - всички" майки на деца с увреждания ще се съберат късния следобед пред Народното събрание. След това ще се отправят с шествие от Парламента към сградата на Министерския съвет.
В същото време работната група към социалното министерство за изготвяне на нов Закон за хората с увреждания ще заседава, за да може текстовете да влязат наесен в Парламента.
Протестите на майките на деца с увреждания са от юни и вече в много градове на страната има изградени палаткови лагери.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите