ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Тежки наводнения засегнаха източната част на Канада

bnt avatar logo от БГНЕС
A+ A-
Чете се за: 00:23 мин.
По света

За тТежки наводнения в източната част на Канада съобщава Ройтерс. Засегната от придошлите води на река Отава заради проливните дъждове е и столицата на страната.

тежки наводнения засегнаха източната част канада

Кметът на Монреал Валери Плант заяви, че ситуацията в града е „стабилна“, но призова жителите на мегаполиса да останат бдителни, тъй като променливото време може допълнително да влоши нещата.

В Отава нивото на водата се е повишило с половин метър над рекордните стойности, отчетени за последно през 2017 година. Преди две години наводненията, причинени от пролетното снеготопене причиниха щети за 171 милиона долара в провинциите Онтарио и Квебек.

Пролетното снеготопене и произтичащите от него наводнения вече са засегнали близо 5000 жилищни постройки в Квебек. Евакуирани са и над 1000 души. Стихията все и една жертва – жена, чиято кола е била отнесена от придошлите води.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?