Атенатори самоубийци нападнаха районното полицейско управление в Новоселское, в района на Сравропол.
"Днес бяха ликвидирани трима терористи, които се опитаха да атакуват полицейския участък на Новоселское. Двама от тях са били убити при опит да проникнат в сградата, а третият се е самовзривил. По предварителни данни, няма други пострадали сред населението и служителите на реда", съобщават от местната полиция.
Министерството на вътрешните работи е потвърдило информацията за нападение срещу полицейски участък.
Информацията е на РИА Новости.
;;При теракте в Ставрополье кроме самих трех террористов ни кто не пострадал. pic.twitter.com/2TAigZXPwV
— Валерий Леденцов (@Valinled1) April 11, 2016
По-рано РИА Новости съобщи, че нападателите са били четирима - тримата от тях са извършили самоубийствения атентат, а четвъртият е бил убит.
Това не е първото нападение срещу полицейски служители в южната част на Русия през изминалата седмица.
На 29 март имаше бомбена атака срещу полицейския конвой в Дагестан. Тогава загина един полицай, а двама бяха ранени. Отговорността за нападението беше поета от групировката "Ислямска държава".