Ин витро център ще бъде разкрит в Акушеро-гинекологичния комплекс към Русенската болница до края на тази година.
Целта е семействата с репродуктивни проблеми да могат да се подлагат на процедури в града, а не, както е в момента, да им се налага да пътуват до Тутракан, Плевен или София. Според началника на комплекса д-р Георги Хубчев, вече има подготвени кадри и място, където да бъде разположен центърът.
Д-р Георги Хубчев - началник на Акушеро-гинекологичния комплекс към Русенската болница
„Всичко е готово. В момента търсим една сума от 350 хиляди лева и в рамките на 4 до 6 месеца ин витро центърът ще заработи.”
Предстои на заседание на общинския съвет да се обсъди и гласува отпускането на необходимата сума.
Започва разширяване на канализационната мрежа в столичния квартал "Горубляне"
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?