ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Все повече магазини за дрехи втора употреба в Благоевград

bnt avatar logo от Антония Сукалинска
A+ A-
Чете се за: 00:30 мин.
Икономика

Все повече магазини за дрехи втора употреба отварят врати в Благоевград. В областния център вече има над десет такива обекта, а до седмица ще бъде открит още един. Броят им се увеличава и в малките населени места в региона. Пред магазините често се забелязват и опашки от чакащи хора, най-вече в дните, когато има ново зареждане.

Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

      Магазините втора употреба привличат хората с ниските цени и разнообразни стоки, повечето от които маркови. От тях пазаруват не само жени, но и мъже, а опашките от чакащи са при ново зареждане и в промоционалните дни, когато цените падат на половина.

      "Миналата седмица си купих една рокля и един панталон - общо 3 лева."

      "Като се изперат хубаво и се дезинфекцират, могат да влязат в употреба и човек да си носи с удоволствие дрехите. Отдавна не давам много пари за дрехи."

      „Вземах една блузка само, това е."

      Дрехите се зареждат предимно от Франция, Австрия и Швейцария.

      Стоян Михайлов, управител на магазин за дрехи втора употреба:
      „Обезпаразитяват се, донасят се на място, закачат се на щендерите и това е. Имаме сертификати за всичко. Има си закони, които ние спазваме”.

      Повечето магазини в града зареждат нова стока всяка седмица. Има и такива, които донасят дрехи два пъти седмично.

      ТОП 24

      Най-четени

      Водещи новини

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?