ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Жителите на Силистра чакат първите сметки с новата по-висока цена на водата

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:27 мин.
У нас

Силистренци отново ще плащат най-скъпата вода в страната. От 1 юли тя е 3 лева и 9 стотинки на кубик, а първите сметки се очаква да излязат до броени дни. Причина за увеличението е въвеждането на такса за пречистване на отпадните води.

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

Според ВиК разликата в цената на водата нямало да бъде драстична на фона на повишаващите се цени на хранителните стоки и другите консумативи.

Васил Боранов, управител на ВиК – Силистра: "Средно това са пет кубика на едно семейство – това като разлика е в порядъка на два лева - два и петдесет".

Но за домакинството на Марина Минкова разликата ще е много по-драстична. В летния сезон тя използва значителни количества вода, полагайки грижи за градината си.

Марина Минкова: "Около 30 кубика на месец – това са сто лева, които няма как да отделя, за да поливам – значи няма смисъл да отглеждам зеленчуци и каквото и да било".

Увеличението ще засегне само Силистра, Айдемир и Калипетрово. Другите села от Силистренска община не са включени към пречиствателната станция и повишението при тяхще е само със 7 стотинки заради предвидени бизнесинвестиции по водопроводите.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?