Състезанието ще се проведе този уикенд.
А1 Motor Park е готов да приеме републиканския шампионат по пистов мотоциклетизъм от 26 до 28 юни. Това сподели президентът на федерацията Ангел Траков. Новото съоръжение ще приеме 80 състезатели от 5 държави този уикенд.
„Този ден е повод за гордост, защото смятам, че това е исторически момент на мотоциклетния спорт в България, тъй като за първи път ще се проведе състезание или републикански шампионат на домашно трасе. Аз съм убеден, че световният шампионат на супер байк в най-кратък срок ще бъде фактор в България. Трябва да кажем, че може би в Европа не повече от три писти са малко по-добри от това, което е в момента без да преувеличавам“, коментира Траков.
Повече от репортажа можетре да видите във видеото!
Шок в цените по морето: 9 евро за таратор в Созопол, проверки за завишения в заведенията