Европейското първенство ще покаже докъде е стигнало нивото на националния тим. Това мнение изрази един от водещите ни играчи по баскетбол Александър Везенков. Според него мечтата да играе в НБА остава жива, но реалността го задържа и през този сезон в Олимпиакос.
Утре в Панагюрище България започва подготовката за Европейското първенство. Шампионатът започва на 1 септември и ще бъде излъчено по БНТ.
За едно от четирите места, които дават право на участие в следващата фаза тимът ни ще се бори с тимовете на Испания, Турция, Грузия, Черна гора и Белгия.
„Имаме много работа, знаем, че групата на Европейското е много сложна, много трудна, и трябва да сме на 100% и физически, и психически, за да покажем, че можем да играем равностойно срещу всеки един отбор“, сподели Александър Везенков.
„Аз живея с реалността, вече съм на такава възраст, че имам амбиции и мечти, но където е най-добре за мен, там трябва да се развивам“, добави Везенков.
Повече от Александър Везенков във видеото.
Автор: Мартин Гошев
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи:
Instagram: https://go.bnt.bg/instagram
Facebook: https://go.bnt.bg/facebook
LinkedIn: https://go.bnt.bg/linkedin
TikTok: https://go.bnt.bg/tiktok