Анди Мъри постигна победа №200 от Големия шлем и си осигури мач с Григор Димитров

11:17, 30.08.2023
Анди Мъри

Анди Мъри победи Корентан Муте с 6:2, 7:5, 6:3 в първия си мач от тазгодишното издание на Откритото първенство по тенис на САЩ.

В хода на първия сет равенството се задържа до резултат 2:2 гейма, преди британецът да затвори частта с два пробива. Втората част бе най-оспорвана в срещата. Французинът проби за 3:2, но шотландецът изравни за 5:5. 36-годишният тенисист удвои аванса си в сетовете с пробив в последния гейм.

В третия сет Анди Мъри осъществи нов пробив, който му помогна да затвори срещата с четвъртия си мачбол след 3 часа игра.

Успехът бе под №200 за родения в Глазгоу състезател в турнири от Големия шлем. Мъри има най-много победи на домакинския турнир в Уимбълдън - 61. В Австралия той печели 51 пъти, а 49 от успехите му са дошли на US Open. Трикратният шампион от Големия шлем има 39 победи на Ролан Гарос.

В следващия кръг от надпреварата той ще срещне Григор Димитров, който отстрани Алекс Молчан.