Андрей Рубльов продължава с победите в Хихон, загуби за Анди Мъри и Пабло Кареньо-Буста

андрей рубльов завърна корта победа класира финалите тенис турнир бостад
10:11, 15.10.2022

Андрей Рубльов победи Томи Пол със 7:5, 6:3 и се класира за полуфиналите на турнира по тенис в испанския град Хихон, с награден фонд 675 345 евро.

Поставеният под №1 в схемата на надпреварата поведе с 3:0 гейма в първия сет, преди опонентът му да изравни. Американецът отрази един сетбол в десетия гейм, но руснакът завърши частта с пробив, за да поведе в сетовете.

Световният №9 бе далеч по-убедителен през втората част. Пробив за 4:2 му осигури комфортен аванс, който запази до края. 24-годишният тенисист се поздрави с успеха с втория си мачбол след 1 час и 27 минути игра.

На полуфиналите Андрей Рубльов ще се изправи срещу Доминик Тийм, който надигра Франсиско Серундоло с 6:4, 6:3.

В другия полуфинал сили ще премерят Артур Риндеркнех и Себастиан Корда, като и двамата преодоляха именити съперници. Французинът се наложи над 15-ия в света Пабло Кареньо-Буста с 4:6, 6:3, 7:6 (16), а американецът надви Анди Мъри с 6:4, 1:6, 6:1.

Български пилот атакува край Габрово рекорд на Гинес за най-много кацания и излитания
Стефан Янев: Заражда се евроатлантическо мнозинство, но засега само декларативно