Аржентина надделя над Франция за първи успех на Олимиадата

11:28, 28.07.2021
Чете се за: 01:32 мин.

Националният волейболен отбор на Аржентина записа своята първа победа в олимпийския турнир в Токио, след като се наложи драматично с 3:2 (23-25, 25-17, 25-20, 15-25, 15-13) срещу отбора на Франция.

По този начин "гаучосите" вече са с баланс от една победа и две загуби и се изравниха по този показател с "петлите", които обаче са по-напред в класирането заради по-добро съотношение в спечелените сетове.

Мачът започна оспорвано, като в средата на първия гейм французите взеха крехък аванс, който съумяха да запазят, за да открият резултата след 25-23 в тяхна полза.

Следващите две части обаче бяха доминирани от аржентинците, които след 25-17 и 25-20 обърнаха развоя в срещата.

"Петлите" не се стъписаха от този развой и спечелиха убедително с 25-15 четвъртата част, вкарвайки мача в тайбрек.

В него играта бе повече от равностойна, но в крайна сметка южноамериканците надделяха след 15-13.

В друга среща от тази група "В" САЩ се върна на победния път след успех с 3:1 (25-14, 23-15, 25-14, 25-13) срещу Тунис.

Изненадата дойде в група "А", където безгрешния до момента отбор на Иран загуби с 0:3 (16-25, 20-25, 22-25) от Канада. За "кленовите листа" това бе първа победа в турнира.