Радвам се, че политическите сили с евроатлантическа ориентираност подкрепиха решението за това руският посланик да не присъства на откриването на 48-ото Народно събрание. Това заяви в "Денят започва" Атанас Славов от "Демократична България".
"То е важно решение, защото на първо място съхранява националното достойнство. Не може един посланик, който системно последните няколко години подриваше доверието между страните, атакуваше България, отнасяше се унизително към страната, да бъде канен да присъства на един ключов момент в началото на новия политически сезон", заяви Славов.
При откриването на 48-ото Народно събрание от "Демократична България" ще внесат проект на решение за предоставяне на военна помощ за Украйна. Според Славов през последните месеци позицията на държавата е колеблива по отношение на войната в Украйна.
Определи като добро предложението Зеленски да говори на първото заседание на новия парламент, стига това да е възможно да се случи.
Русия знае, че ние сме слабото звено в Алианса, че тук подобни атаки могат да минат - така Атанас Славов коментира замесването на България с взривяването на Кримския мост.
Славов каза още, че не е отговорна позицията да се говори за нови избори, тъй като това не е нещо, което българските граждани. Нужно е политиците да поемат сериозна отговорност.
Целия разговор вижте във видеото
Гледайте повече теми от „Денят започва“
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube: https://go.bnt.bg/youtube
България на прага на еврото: Страната е готова за новата валута от 1 януари (ОБЗОР)
Заседание на Комисията по бюджет и финанси към Тристранния съвет: На фокус Бюджет 2026
Параметрите на Бюджет 2026: Остри критики от опозицията, синдикатите и работодателите
Десетки тонове месо без документи и с неясен произход са открити при акция на СДВР, НАП и БАБХ