Българските гимнастички завоюваха четири титли и общо седем медала на финалите на международния турнир "София къп"

Следващата седмица от петък до неделя София ще бъде домакин на Световна купа по художествена гимнастика.

българските гимнастички завоюваха четири титли общо седем медала финалите международния турнир софия къп
18:08, 07.04.2024
Чете се за: 02:45 мин.

Българските гимнастички спечелиха седем медала (четири златни и три сребърни) на финалите на отделните уреди при жените на международния турнир по художествена гимнастика "София къп", който завърши в столицата.

Елвира Краснобаева стана шампионка на обръч, на топка и на бухалки, Никол Тодорова е първа на лента, а Боряна Калейн взе сребърни отличия на топка, на бухалки и на лента. Ева Брезалиева завърши осма на финала на обръч.

Краснобаева беше безапелационна на трите финала, в които участва днес. С резултат 35.100 (трудност 18.100; артистичност 8.350; изпълнение 8.650) взе златото на обръч. Брезалиева допусна сериозни грешки в единствения си финал днес и с 27.750 точки (14.300; 7.300; 6.450) остана осма.

Сребърен медал завоюва за представителката на Казахстан Милана Парфилова с 33.850, а трета е Анастасия Икан (Украйна) с 32.500.

Краснобаева и Боряна Калейн показаха стабилна и уверена игра на топка. С резултат от 34.700 точки (17.600; 8.550; 8.550), Краснобаева стана шампионка, а Калейн взе среброто с 33.900 (17.000; 8.550; 8.350). Трета е Ерика Жайлауова (Казахстан) с 32.450 точки.

Златен медал Елвира Краснобаева взе и на финала на бухалки с 34.500 (17.500; 8.500; 8.500) и завършва с три титли и със сребро в многобоя. Боряна Калейн, която вчера триумфира в многобоя, се нареди втора с 33.400 (16.500; 8.400; 8.500). Бронзът стана притежание на Лиан Рона (Израел) с 31.900 точки.

Никол Тодорова стана шампионка на финала на лента. В единствения ѝ финал възпитаничката на Николай Боев беше оценена с 32.750 точки (16.400; 8.300; 8.100) и взе златото.

Трети сребърен медал за Боряна Калейн, която се нареди на втора позиция с 32.300 (16.100; 8.200; 8.000). Трета е Милана Парфилова (Казахстан) с 30.900 точки.

България завършва турнира "София къп" с 14 медала - 7 златни, 4 сребърни и 3 бронзови.