18:16, 28.10.2018
Чете се за: 00:53 мин.
Европейски футбол

Барселона разгроми Реал Мадрид с 5:1 в голямото дерби на испанския футбол.

Дори и без контузената мегазвезда Лионел Меси, каталунците успяха да нанесат тежък удар по вечния съперник, а над всички бе Луис Суарес, който реализира хеттрик.

С победата Барселона излезе начело в класирането с 21 точки. Реал остава девети с 14 точки.

Реал Мадрид изигра поредния си безличен мач през този сезон и отново показа, че без Кристиано Роналдо е бледа сянка на отбора от последните години.

Мадридският колос бе тотално обезличен през първата част и Барса поведе комфортно с 2:0 до почивката. В 11-а минута Жорди Алба проби от ляво и подаде на Филипи Коутиньо, който технично насочи топката в долния ляв ъгъл за 1:0.

В 29-а минута Луис Суарес бе фаулиран в наказателното поле. Реферът първоначално подмина ситуацията, но след консултация с ВАР, отсъди дузпа, която Суарес превърна в гол.

Реал показа живец в началото на второто полувреме и в 50-а минута Марсело върна един гол, с което съживи интригата в мача.

В 56-а минута гостите от Мадрид бяха близо до изравнително попадение след шут на Лука Модрич, но топката срещна десния страничен стълб.

До края каталунците бяха пълни господари на терена и унижиха големия си съперник.

В 75-а минута Суарес вкара с глава за 3:1, а осем минути по-късно отново уругваецът бе на върха на атаката и с технично копване прати топката в мрежата за четвърти път и оформи своя хеттрик.

Влезлият като резерва Артуро Видал се разписа в 87-а минута с удар отблизо след пас на Дембеле и фиксира крайното 5:1.

Чете се за: 01:05 мин.
Победи за отборите на Валентин Антов и Петко Христов в Серия "Б"
Чете се за: 04:25 мин.
Борусия Дортмунд и ПСЖ слагат началото на епизод 1 от битката за място на финала в Шампионската лига
12:39, 01.05.2024
Чете се за: 02:20 мин.