Причината за недоволството – ниските възнаграждения, които работещите получават
Служителите на Столичната библиотека излизат днес на мирен протест пред сградата на институцията. Причината – ниските възнаграждения, които работещите получават. Протестът се организира от синдикат "Подкрепа".
Средната работна заплата в Столичната библиотека е 1350 лв. Последното увеличение на стандарта за библиотечно-информационно обслужване е едва 5%, от които парите са както за осигуровки, така и за издръжка на института, посочват от синдикалната организация.
Недоволството ще се проведе броени дни преди професионалния празник на библиотекарите, който е на 11 май.
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?