Бургаското дерби открива 17-ия кръг в мъжкото волейболно първенство

нефтохимик 2010 обърна волейболния левски доближи точка лидера цска
15:26, 24.02.2023
Чете се за: 04:05 мин.

Бургаското дерби открива 17-ия кръг на СуперВолей лигата при мъжете. В днешния 24 февруари (петък) един срещу друг излизат вицешампионите Нефтохимик 2010 (Бургас) и Дея спорт (Бургас). Мачът е от 18:00 ч. в зала "Младост".

Воденият от Атанас Петров тим е в серия от 11 поредни победи, като е втори в таблицата с 37 точки (12 победи, 4 загуби) - на точка от лидера ЦСКА, който има и победа повече. Дея спорт водени от Франческо Кадеду са пети с 33 точки (11 победи, 5 загуби). В първата среща помежду им - в шести кръг, вицешампионите надделяха с 3:2 гейма.

И двата тима са в серия - Нефтохимик с 11 поредни успеха, а градският им съперник - с осем. В последния кръг се наложиха съответно над Левски София с 3:1 гейма, Дея записа служебна победа над Славия.

Във втория мач за деня Пирин (Разлог) излиза срещу Славия. Волейболистите на Благовест Катранджиев са домакин на срещата, която започва в 18:00 ч. в зала "Септември". Разложани са девети с 16 точки (5 победи, 11 загуби), "белите" са последни с 3 точки (1 победа, 15 загуби). Двата тима се срещнаха в шести кръг, състезателите от югозападния град се наложиха с 3:1 гейма.

В съботния предстоят три срещи: Черно море (Варна) - Берое 2016 (Стара Загора), Марек Юнион-Ивкони (Дупница) - Левски София, Добруджа 07 - Монтана.

Първи на терена излизат "моряците" и тимът от града на липите - двубоят е с начален час 17:30 ч. в зала "Христо Борисов" в морската столица. Варненци са осми в таблицата с 15 точки (6 победи, 10 загуби), беройци са шести с 30 точки (10 победи, 6 загуби).

15 минути по-късно е двубоят между Марек Юнион-Ивкони (Дупница) и Левски София. "Сините" преследват 12-и успех, след две поредни поражения - от Дея спорт с 2:3 гейма и от Нефтохимик 2010 с 1:3 гейма.

Волейболистите на Николай Желязков са четвърти в таблицата с 33 точки (11 победи, 5 загуби), дупничани са 11-и с 9 точки (3 победи, 13 загуби).

Интригуващ се очаква да бъде и двубоят между Добруджа 07 и Монтана, който започва в 18:00 ч. Воденият от Данаил Милушев тим приема състезателите от Северозапада в зала "Добротица", като ще направи всичко възможно да затрудни съперника на своя територия. В първата среща помежду им, през ноември, монтанчани се наложиха с 3:1 гейма. Добричлии са десети в таблицата с 15 точки (4 победи, 12 загуби), воденият от Даниел Пеев отбор е седми с 25 точки (9 победи, 7 загуби).

За завършек на кръга предстои още едно дерби - между ЦСКА и Хебър (Пазарджик). "Червените" приемат шампионите в зала "Васил Симов", на 27 февруари (понеделник) - в 18:00 ч. Пазарджиклии са трети във временното класиране с 34 точки (11 победи, 5 загуби), "армейците" са лидери с 38 точки (13 победи, 3 загуби).  "Тигрите" са устремени към 12-и успех, като ще търсят задължителен реванш за поражението с 2:3 гейма от шести кръг.  От своя страна, домакините също ще са мотивирани за нова победа. Какво ще се случи, ще разберем в понеделник.

Сайнц най-бърз в сутрешната сесия от втория ден на тестовете във Формула 1 в Бахрейн