челси пети пореден успех висшата лига
17:03, 04.11.2019
Чете се за: 00:47 мин.
Европейски футбол

Челси спечели с 2:1 на терена на последния в класирането Уотфорд в среща от 11-ия кръг на английското футболно първенство.

С петата си поредна победа лондончани събраха 23 точки и се изкачиха на третото място в класирането.

Успехът на тима на Франк Лампард беше и седми последователен като гост в шампионата, което е изравнен клубен рекорд.

Тами Ейбрахам откри резултата за гостите още в петата минута, когато беше изведен зад гърба на защитата на съперника с пас на Жоржиньо от средата на терена и хладнокръвно преодоля Бен Фостър.

Малко преди края на първото полувреме Мейсън Маунт можеше да удвои, но ударът му беше отклонен в напречната греда от Фостър.

Столичани продължиха да доминират и десет минути след почивката заслужено стигнаха до втори гол. Ейбрахам центрира по тревата от дясно в малкия пеналт и оставеният непокрит Кристиан Пулишич засече за 2:0.

Последваха няколко пропуска на гостите, а в 79-ата минута Уотфорд получи дузпа, след като Жоржиньо закачи Жерард Деулофеу в наказателното поле и след консултация със системата за видеоконтрол (ВАР) главният рефер Антъни Тейлър посочи бялата точка.

Деулофеу намали от 11-метровия наказателен удар, което даде надежда на домакините.
В последните секунди Крейг Доусън можеше да изравни с глава след центриране от фаул, но Кепа Арисабалага спаси.

Така Уотфорд остана без победа от началото на сезона и е в дъното на класирането с 5 точки.

Чете се за: 01:57 мин.
Ерлинг Холанд отбеляза четири гола за успеха на Манчестър Сити над Уулвърхемптън
Чете се за: 02:35 мин.
Футболни клубове в Англия поискаха победителят от ФА Къп да печели четвъртата квота на страната в Шампионската лига
15:55, 04.05.2024